Hozzászólás: Árnyelf

Ez így is van. Időben egymás után következnek az események, olykor közvetlenül, olykor kisebb-nagyobb ugrásokkal.
Eleve nem az volt a kötet koncepciója, hogy írjuk meg Aldyr teljes életútját a születésétől a haláláig. Csupán arra vállalkoztunk, hogy kiragadjunk néhány izgalmas kalandot a kölcsönkapott karakter életéből.
Nem látok ellentmondást. Aldyr valamikor a Tündérpokol eseményei után megszökött, és visszaszerezte a botját a bitorlótól. Ám ahogy mondani szokták: az már egy másik történet.

Tim írta:

Ez így is van. Időben egymás után következnek az események, olykor közvetlenül, olykor kisebb-nagyobb ugrásokkal.
Eleve nem az volt a kötet koncepciója, hogy írjuk meg Aldyr teljes életútját a születésétől a haláláig. Csupán arra vállalkoztunk, hogy kiragadjunk néhány izgalmas kalandot a kölcsönkapott karakter életéből.
Nem látok ellentmondást. Aldyr valamikor a Tündérpokol eseményei után megszökött, és visszaszerezte a botját a bitorlótól. Ám ahogy mondani szokták: az már egy másik történet.

OK, értem. Erre a másik történetre nagyon kíváncsi lennék. smile

Tim írta:

Eleve nem az volt a kötet koncepciója, hogy írjuk meg Aldyr teljes életútját a születésétől a haláláig.

Én itt feltenném a kezem, hogy Aldyr utolsó időszakát akartam megírni, amikor már olyan öreg, hogy még. Amolyan elégikus lezáró írásnak. Majdnem úgy is lett, de aztán Muldoom visszakozott, mert úgy érezte - sajnos alighanem joggal - hogy ahhoz, hogy vagy ezer évvel előre menjünk az időben, Ammerúniát is ennek megfelelően kell öregíteni. Ez viszont lekorlátozná abba, hogyan alakítsák később az írók a világ sorsát.
De azért cseppet sajnálom...

Én úgy emlékszem, nem is az volt a legnagyobb gond, hogy az elaggott Aldyr végnapjait akartad megírni. Még csak az sem, hogy a sok mágia használattól eltöpörödött testű, egész nap a botját dédelgető, fogait, haját vesztett, szenilis, hegyes fülű alakká akartad formálni, hanem az, hogy még a nevét is Yodyr-ra változtattad volna.
Meg is találtam a leveledhez mellékelt képet, ami az elképzeléseidet tükrözte:
phpbb bbcode test
Hát én nem tudom, honnan veszed az ötleteidet, de nem hinném, hogy sikeres lehet az a történet, amiben egy ilyen alak szerepel.

Utoljára Tim szerkesztette (2017.04.10. 21:11:54)

Szerintem már ennek a képnek az alapján tuti siker!
Hát ha még a sztori is meglett volna hozzá, ahol elköltözik a Bar-Shagyr mocsaraiba, és csini szőke suhancok hátán lovagol (mert már nehezére esik a járás, azért).

Jobban meggondolva, még nem is ez volt a legfurább ötleted, hanem a másik, hogy a főszereplő gyerekkorát írd meg. És micsoda neveket találtál ki hozzá! Mézgás Aladyr, aki Chewblöki nevű kutyájával járja az idegen létsíkokat.
Én azt mondom, nagy szerencse, hogy ezek az életképtelen tervek végül nem valósultak meg. Jobb így mindenkinek, főleg az olvasóknak.

Tim írta:

Én azt mondom, nagy szerencse, hogy ezek az életképtelen tervek végül nem valósultak meg. Jobb így mindenkinek, főleg az olvasóknak.

Köszönjük a háttér-információkat, Tim. A legtöbb olvasó bizonyára méltányolja, hogy általad betekintést nyerhet a kötet elkészülésének "kulisszatitkaiba".  smile

És ez még csak a jéghegy csúcsa! De további részleteket nem árulhatok el, mert Szilárd közben rám szólt, hogy ne adjak ki több műhelytitkot. Ugyanis közben meggondolta magát, és az elvetett ötletek egy része mégis csak helyet kap a soron következő Koromelf kötetben. Vagy ha abban nem, hát majd utána a Szurokelf antológiában. Valamelyikben biztosan. Csak győzzétek kivárni!

Utoljára Tim szerkesztette (2017.04.12. 20:29:08)

big_smile
Darth, köszönjük az értékelésed! smile
Tim: a terveim között csupán további hat eltérő elfes kötet szerepel, de újabb ötleteidet látva alszom erre egyet, hiszen 2088-ig kettő három egyéb vonal még beleférhet.  cool

Jó volt ezeket az alapötleteket olvasni. smile

A további elfes kötetekre is kíváncsi leszek.